Модернізація технології окислення та знезараження

Модернізація технології окислення та знезараження
Компанія «Екополімер» виконує модернізацію технології окислення та знезараження на станціях водопідготовки.

У даний час хлорування є найбільш економічно ефективним методом знезараження питної води в порівнянні з будь-якими іншими методами. Однак цей спосіб має низку недоліків.

Для великих водопровідних станцій нормативний місячний запас хлору обчислюється десятками тонн. Його зберігання дуже небезпечно.

Одним зі шляхів вирішення цього завдання є заміна рідкого хлору на інший хлорвмісний реагент – гіпохлорит натрію (ДПГН). Зберігаючи всі переваги хлорування метод знезараження за допомогою водного розчину гіпохлориту натрію дозволяє уникнути основної проблеми – роботи з високотоксичним газом. Він відносно безпечний при зберіганні та використанні. Ефективний проти більшості хвороботворних мікроорганізмів, що запобігає зростанню водоростей та біообростанню. Має пролонгований бактерицидний ефект. Станції, що перейшли на гіпохлорит натрію, не підлягають контролю з боку інспектуючих органів.

Для знезараження може використовуватися як товарний гіпохлорит натрію, так і електролізний, який отримується на місці з кухонної солі.

Таким чином, гіпохлорит натрію є найкращим реагентом на стадії кінцевого знезараження.

Для підвищення бар'єрної функції водопровідної станції, а також додаткового бактерицидного та віруліцидного ефектів можливо додатково впровадити установки ультрафіолетового знезараження оброблюваної води. Застосування ультрафіолетового випромінювання є летальним для 99,9% бактерій, вірусів і спор, що містяться в природній воді.

Також слід зазначити, що технологія окислення органічних сполук, що зумовлюють підвищену кольоровість води, що обробляється, за допомогою газоподібного хлору морально застаріла через утворення побічних хлорорганічних сполук.

У даний час існують більш прогресивні технології окислення з використанням діоксиду хлору, озону тощо, які практично не мають побічних дій.

Вибір ефективної технології окислення органічних сполук здійснюється після лабораторних досліджень та техніко-економічного обґрунтування.