Технології та обладнання для очищення води
Анаеробна очистка
Процес анаеробного очищення стічних вод знайшов своє широке застосування в промисловості, стоки якої багаті на органічні забруднення (ХПК, БПК). У процесі очищення спеціальні гранули бактерій перетворюють вуглець забруднюючих речовин на біогаз, який в основному складається з метану. При анаеробному очищенні стічні води не аеруються (процес проходить у безкисневих умовах), надмірна кількість мулу практично не утворюється. Переваги техгнології анаеробної очистки:
UASB (Upflow Anaerobic Sludge Blanket) перший з анаеробних реакторів, який був впроваджений як очисна споруда. Технологія широко поширена по всьому світу та в усіх галузях промисловості. UASB дуже чутливий до плаваючих речовин (жири, олії, нафтопродукти) та кількості завислих речовин. Максимальне навантаження для таких реакторів становить 1 000-20 000 мгХПК/л, а розрахункове навантаження коливається в діапазоні 10-15 кгХПК/м³ на день.
Модернізованою UASB-технологією є вертикальний анаеробний реактор EGSB з трифазним однорівневим сепаратором. На відміну від UASB реактор такого типу може працювати при більш високих навантаженнях (15-25 кгХПК/м³ на день) та виробництво біогазу значно більше.
Універсальний реактор анаеробного очищення із внутрішнім та/або зовнішнім рециклом та двома трифазними сепараторами, перевірений більш ніж 30-ти річним досвідом та працюючий більш ніж на 1000 об'єктів по всьому світу. Реактори такого типу підходять для всіх галузей промисловості: їжі та напоїв, ЦБП та нафтовидобувної, хімічної та фармацевтичної галузей. На відміну від свого попередника UASB, реактор менш схильний до зміни складу стічних вод і навантаження вже становить 1 000-20 000 мгХПК/л, а розрахункове навантаження коливається в діапазоні 20-30 кгХПК/м³ у день, що істотно знижує обсяги реакторів.
Для очищення промислових стічних вод, які, крім анаеробного очищення, вимагають інші вузли (флотація, аеробне біологічне очищення тощо), розроблені технічні рішення, які можуть об'єднувати:
Такі рішення, крім своєї комплексності та функціональності, є енергозберігаючими та вимагають менших площ, ніж традиційні аналоги. |